HM78D-755681MLFTR
TT Electronics
HM78D-755681MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-755681MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-755681MLFTR
Manufacturer TT Electronics/BI Magnetics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 680UH SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Usage:Shielded
Test Inductance - Connected In Series:2
Size / Dimension:0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Series:HM78D
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:Nonstandard
Other Names:987-1446-2
HM78D755681MLFTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:10.3 Ohm
Manufacturer Part Number:HM78D-755681MLFTR
Inductance - Connected In Parallel:2.685mH
Height:0.189" (4.80mm)
Expanded Description:Shielded Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series Inductance - Connected in Parallel 2.58 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
DC Resistance (DCR) - Series:2.58 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:190mA
Current Saturation - Series:380mA
Current Saturation - Parallel:166mA
Current Rating - Series:330mA
Current Rating - Parallel:680µH