HM78D-755680MLFTR
TT Electronics
HM78D-755680MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-755680MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-755680MLFTR
Manufacturer TT Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Shielding:Shielded
Series:HM78D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:278.7µH
Inductance - Connected In Parallel:68µH
Height:0.189" (4.80mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 278.7µH Inductance - Connected in Series 68µH Inductance - Connected in Parallel 265 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.03A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:1.06 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:265 mOhm
Current Saturation - Series:600mA
Current Saturation - Parallel:1.19A
Current Rating - Series:517mA
Current Rating - Parallel:1.03A