HM78D-755221MLFTR
TT Electronics
HM78D-755221MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-755221MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-755221MLFTR
Manufacturer TT Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 220UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Shielding:Shielded
Series:HM78D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:908µH
Inductance - Connected In Parallel:220µH
Height:0.189" (4.80mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 908µH Inductance - Connected in Series 220µH Inductance - Connected in Parallel 907 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 560mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:3.63 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:907 mOhm
Current Saturation - Series:330mA
Current Saturation - Parallel:660mA
Current Rating - Series:279mA
Current Rating - Parallel:560mA