HM78D-7551R5MLFTR
TT Electronics
HM78D-7551R5MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-7551R5MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-7551R5MLFTR
Manufacturer TT Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 1.5UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 785 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Shielding:Shielded
Series:HM78D
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:987-1437-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Inductance - Connected In Series:5.688µH
Inductance - Connected In Parallel:1.5µH
Height:0.189" (4.80mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 5.688µH Inductance - Connected in Series 1.5µH Inductance - Connected in Parallel 11.5 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 4.96A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:46.1 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:11.5 mOhm
Current Saturation - Series:4.17A
Current Saturation - Parallel:8.35A
Current Rating - Series:2.48A
Current Rating - Parallel:4.96A