HM78D-1210331MLFTR
TT Electronics
HM78D-1210331MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-1210331MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-1210331MLFTR
Manufacturer TT Electronics/BI Magnetics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Usage:Shielded
Test Inductance - Connected In Series:2
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Series:HM78D
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:Nonstandard
Other Names:987-1459-2
HM78D1210331MLFTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:1.76 Ohm Max
Manufacturer Part Number:HM78D-1210331MLFTR
Inductance - Connected In Parallel:1.32mH
Height:0.413" (10.50mm)
Expanded Description:Shielded Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series Inductance - Connected in Parallel 440 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
DC Resistance (DCR) - Series:440 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.05A
Current Saturation - Series:2.1A
Current Saturation - Parallel:205mA
Current Rating - Series:410mA
Current Rating - Parallel:330µH