HM2P07PD5110N9
Buy HM2P07PD5110N9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM2P07PD5110N9
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN HEADER 110POS TYPE A VERT
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage Rating:500V
Termination:Press-Fit
Series:Millipacs®
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Board Guide
Detailed Description:110 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole
Current Rating:1.5A