HLS1.5S-X8
Buy HLS1.5S-X8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLS1.5S-X8
Manufacturer Panduit
Description HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# GRY 6"
Width:0.750" (19.05mm)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:6.00"
Length - Actual:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Hook and Loop - Strip Gray 1.50" (38.10mm) 0.750" (19.05mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color:Gray
Bundle Diameter:1.50" (38.10mm)