HK2125R27K-T
Taiyo Yuden
HK2125R27K-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HK2125R27K-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HK2125R27K-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 270NH 300MA 1.3 OHM
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding:Unshielded
Series:HK
Ratings:-
Q @ Freq:12 @ 50MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:HK2125R27KT
LG HK 2125 R27K-T
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:50MHz
Inductance:270nH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:300MHz
Detailed Description:270nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 1.3 Ohm Max 0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR):1.3 Ohm Max
Current Rating:300mA