HK2125R15J-TV
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HK2125R15J-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HK2125R15J-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HK2125R15J-TV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 150NH 100MA 1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | HK |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 13 @ 50MHz |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 587-4018-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 50MHz |
| Inductance: | 150nH |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 500MHz |
| Detailed Description: | 150nH Unshielded Multilayer Inductor 100mA 1 Ohm Max 0805 (2012 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 1 Ohm Max |
| Current Rating: | 100mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HK2125R15J-TV, use the request quote form to request HK2125R15J-TV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HK2125R15J-TV.The price and lead time for HK2125R15J-TV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HK2125R15J-TV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
