HIP1013CBZA-T
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HIP1013CBZA-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HIP1013CBZA-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HIP1013CBZA-T |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC Ctrlr Hotplug Dual 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10.5 V ~ 16 V |
|---|---|
| Type: | Hot Swap Controller |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Programmable Features: | Circuit Breaker |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Features: | Fault Timeout, Latched Fault, UVLO |
| Feature Pins: | CPUMP, (MODE, /PWRON1), PGOOD, /PWRON2, RILIM |
| Detailed Description: | Hot Swap Controller 2 Channel General Purpose 14-SOIC |
| Current - Supply: | 8mA |
| Current - Output (Max): | - |
| Base Part Number: | HIP1013 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HIP1013CBZA-T, use the request quote form to request HIP1013CBZA-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HIP1013CBZA-T.The price and lead time for HIP1013CBZA-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HIP1013CBZA-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

