HIF6-68D-1.27R
Hirose
HIF6-68D-1.27R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HIF6-68D-1.27R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HIF6-68D-1.27R
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT 68POS 1.27MM DUAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:28 AWG
Series:HIF6
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Other Names:H123946
HIF6-68D-1.27R-ND
Number of Rows:2
Number of Positions:68
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Feed Through, Strain Relief
Fastening Type:-
Detailed Description:68 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG