HFA1110EVAL
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HFA1110EVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HFA1110EVAL
Manufacturer Intersil
Description EVALUATION PLATFORM HFA1110
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply, Single/Dual (±):9 V ~ 11 V, ±4.5 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:HFA1110
Supplied Contents:Board(s)
Slew Rate:1300 V/µs
Series:-
Output Type:Single-Ended
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:HFA1110 1 - Single Channels per IC Buffer Amplifier Evaluation Board
Current - Supply (Main IC):21mA
Current - Output / Channel:60mA
Channels per IC:1 - Single
Board Type:Fully Populated
Amplifier Type:Buffer
-3db Bandwidth:850MHz