HAD15-0.4-AG
Bel
HAD15-0.4-AG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAD15-0.4-AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HAD15-0.4-AG
Manufacturer Bel
Description AC/DC CONVERTER +/-15V 12W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 214 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:100, 120, 220, 230, 240 VAC
Type:Linear
Size / Dimension:4.87" L x 4.00" W x 2.10" H (123.7mm x 101.6mm x 53.3mm)
Series:Linear B
Power (Watts):12W
Other Names:179-2306
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Efficiency:55%
Detailed Description:Linear AC DC Converter 2 Output 15V -15V 400mA, 400mA 100, 120, 220, 230, 240 VAC Input
Current - Output (Max):400mA, 400mA