ABC75-1T24L
Bel
ABC75-1T24L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABC75-1T24L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABC75-1T24L
Manufacturer Bel
Description AC/DC CONVERTER 24V 75W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 182 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Series:ABC75
Power (Watts):75W
Other Names:179-2837
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Efficiency:91%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 24V 3.12A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):3.12A