H71510830000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H71510830000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H71510830000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description 750 TB SPRING CLAMP
(In US Dollars)
1980 pcs
Data sheet
Wire Termination:Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Wire Gauge:16-20 AWG
Voltage:300V
Torque - Screw:-
Series:H7
Screw Thread:-
Screw Material - Plating:-
Positions Per Level:15
Pitch:0.295" (7.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:H715108300J0G
H715108300J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Levels:1
Mounting Type:Through Hole, Kinked Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Orientation:Horizontal and Vertical with Board
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Housing Material:Thermoplastic
Features:-
Detailed Description:15 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal and Vertical with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole, Kinked Pin
Current:8A