H468R1BDA
AMP Connectors / TE Connectivity
H468R1BDA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H468R1BDA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H468R1BDA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 68.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Series:Holco, Holsworthy
Resistance:68.1 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:8-1879667-1
8-1879667-1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:68.1 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film