H4698RBCA
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H4698RBCA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H4698RBCA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H4698RBCA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Description | RES 698 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.804 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.5W, 1/2W |
| Voltage - Breakdown: | Axial |
| Thickness (Max): | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Series: | Holco, Holsworthy |
| RoHS Status: | Bulk |
| Polarization: | Axial |
| Other Names: | 7-1879678-9 7-1879678-9-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | H4698RBCA |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Pulse Withstanding |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 698 Ohm ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.1% |
| Description: | RES 698 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
| Coating, Housing Type: | Metal Film |
| Bandwidth: | 698 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H4698RBCA, use the request quote form to request H4698RBCA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H4698RBCA.The price and lead time for H4698RBCA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H4698RBCA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
