H3LIS331DL
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H3LIS331DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H3LIS331DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H3LIS331DL |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | H3LIS331DL Series 3.6 V ±100/±200/±400 g 3-Axis Digital Accelerometer TFLGA-16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.491 | $11.275 | $10.17 | $9.949 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.16 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Digital |
| Supplier Device Package: | 16-TFLGA (3x3) |
| Series: | ECOPACK® |
| Sensitivity (mV/g): | - |
| Sensitivity (LSB/g): | 20 (±100g) ~ 5 (±400g) |
| Package / Case: | 16-VFLGA |
| Output Type: | I²C, SPI |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Selectable Scale |
| Detailed Description: | Accelerometer X, Y, Z Axis ±100g, ±200g, ±400g 25Hz ~ 500Hz 16-TFLGA (3x3) |
| Bandwidth: | 25Hz ~ 500Hz |
| Axis: | X, Y, Z |
| Acceleration Range: | ±100g, ±200g, ±400g |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H3LIS331DL, use the request quote form to request H3LIS331DL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H3LIS331DL.The price and lead time for H3LIS331DL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H3LIS331DL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


