H3LIS100DL
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H3LIS100DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H3LIS100DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H3LIS100DL |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | ACCELEROMETER 100G I2C/SPI 16LGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2940 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.192 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.16 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Digital |
| Supplier Device Package: | 16-TFLGA (3x3) |
| Series: | - |
| Sensitivity (mV/g): | - |
| Sensitivity (LSB/g): | 1 |
| Package / Case: | 16-VFLGA |
| Output Type: | I²C, SPI |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Sleep Mode |
| Detailed Description: | Accelerometer X, Y, Z Axis ±100g 25Hz ~ 200Hz 16-TFLGA (3x3) |
| Bandwidth: | 25Hz ~ 200Hz |
| Axis: | X, Y, Z |
| Acceleration Range: | ±100g |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H3LIS100DL, use the request quote form to request H3LIS100DL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H3LIS100DL.The price and lead time for H3LIS100DL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H3LIS100DL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

