GY CS8PM1.23-KQKS-36-0-350-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
GY CS8PM1.23-KQKS-36-0-350-R18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GY CS8PM1.23-KQKS-36-0-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GY CS8PM1.23-KQKS-36-0-350-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON SSL80 YELLOW 590NM SMD
(In US Dollars)
600 pcs1200 pcs3000 pcs6000 pcs
Data sheet
Wavelength:589nm (583nm ~ 595nm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Viewing Angle:80°
Thermal Resistance of Package:5.3°C/W
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 80
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:475-3311-2
GY CS8PM1.23-KQKS-36
Q65112A0766
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:106 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.091" (2.31mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:82 lm (76 lm ~ 97 lm)
Current - Test:350mA
Current - Max:1A