GY DASPA1.23-FSFU-56-1-100-R18-XX
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GY DASPA1.23-FSFU-56-1-100-R18-XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | GY DASPA1.23-FSFU-56-1-100-R18-XX |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED DURIS P5 YELLOW 589NM 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 589nm (583nm ~ 595nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.15V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 22°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Series: | DURIS® P 5 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 74 lm/W |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 16 lm (14 lm ~ 18 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color DURIS® P 5 Yellow 589nm (583nm ~ 595nm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Current - Max: | 250mA |