GW PSLR32.PM-LSLT-A535-1-150-R18-MC
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW PSLR32.PM-LSLT-A535-1-150-R18-MC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GW PSLR32.PM-LSLT-A535-1-150-R18-MC
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED DURIS S5
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.3V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:17°C/W
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:DURIS® S 5
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:GW PSLR32.PM-LSLT-A535-1-150-R18-MC-ND
Q65112A4862
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lumens/Watt @ Current - Test:161 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:152 lm (Typ)
Detailed Description:LED Lighting DURIS® S 5 White, Neutral 4000K 6.3V 150mA 120° 1212 (3030 Metric)
Current - Test:150mA
Current - Max:200mA