GW JDSLS1.EC-FSFU-5L7N-1-120-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW JDSLS1.EC-FSFU-5L7N-1-120-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | GW JDSLS1.EC-FSFU-5L7N-1-120-R18 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED DURIS E5 NEU WHT 4000K 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.25V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 52°C/W |
| Supplier Device Package: | 5630 |
| Size / Dimension: | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) |
| Series: | DURIS® E 5 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 121 lm/W |
| Height - Seated (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 47 lm (41 lm ~ 53 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting DURIS® E 5 White, Neutral 4000K 3.25V 120mA 120° 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Current - Test: | 120mA |
| Current - Max: | 150mA |