GTCS36-231M-R10-2
Hamlin / Littelfuse
GTCS36-231M-R10-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTCS36-231M-R10-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTCS36-231M-R10-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 230V 20% 10KA SURFACE MOUNT
(In US Dollars)
4500 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):230V
Tolerance:±20%
Series:GT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-SMD Cylinder Square End
Other Names:GTCS36-231M-R10-2-ND
GTCS36-231M-R10-2TR
RF1843-000
Number of Poles:3
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):10000A (10kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 230V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Surface Mount