GSOT12-G3-18
Electro-Films (EFI) / Vishay
GSOT12-G3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSOT12-G3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSOT12-G3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 12V 26V SOT23
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Voltage - Breakdown (Min):13.5V
Supplier Device Package:SOT-23
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:312W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:115pF @ 1MHz