GSOT12-E3-18
Vishay Precision Group
GSOT12-E3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSOT12-E3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSOT12-E3-18
Manufacturer Vishay
Description GSOT12 Series 12 V 12 A 312 W SMT Single-Line ESD Protection SOT-23-3
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 59169 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Voltage - Breakdown (Min):13.5V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOT-23
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:312W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:115pF @ 1MHz