GRM188R71H153KA01D
Murata Electronics
GRM188R71H153KA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM188R71H153KA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM188R71H153KA01D
Manufacturer Murata
Description Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 0.015 F, 10%, X7r, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 126475 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-1514-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:0.015µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.015µF