GRM033R71C221KA01E
Murata Electronics
GRM033R71C221KA01E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033R71C221KA01E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033R71C221KA01E
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 220PF 16V X7R 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:490-17105-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:220pF