GRM033R71C181KA01D
Murata Electronics
GRM033R71C181KA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033R71C181KA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033R71C181KA01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 180PF 16V X7R 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:490-12688-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:180pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:180pF