GRM033C80J224KE90D
Murata Electronics
GRM033C80J224KE90D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033C80J224KE90D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033C80J224KE90D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:490-10392-6
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Detailed Description:0.22µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Capacitance:0.22µF