GRM033C80J183KE01D
Murata Electronics
GRM033C80J183KE01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033C80J183KE01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033C80J183KE01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.018UF 6.3V X6S 0201
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Detailed Description:0.018µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Capacitance:0.018µF