GJM0225C1E6R0CB01L
Murata Electronics
GJM0225C1E6R0CB01L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GJM0225C1E6R0CB01L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GJM0225C1E6R0CB01L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 6PF 25V NP0 01005
(In US Dollars)
40000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:GJM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:6pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Capacitance:6pF