GE18I07-P1J
MEAN WELL
GE18I07-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GE18I07-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GE18I07-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 13W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:7.5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.19" L x 1.69" W x 1.59" H (81.0mm x 43.0mm x 40.5mm)
Series:GE18 (18W)
Region Utilized:International
Power (Watts):13W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1866-5186
GE18I07-P1J-ND
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:7.5V 13W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.73A
Cord Length:39.4" (1.00m)