GCM188R71H683KA57D
Murata Electronics
GCM188R71H683KA57D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GCM188R71H683KA57D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GCM188R71H683KA57D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:GCM
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-8027-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:0.068µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.068µF