GC331CD72W473KX03L
Murata Electronics
GC331CD72W473KX03L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GC331CD72W473KX03L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GC331CD72W473KX03L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.047UF 450V X7T 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.047" (1.20mm)
Temperature Coefficient:X7T
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:GC3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:490-13998-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.047µF