GC331BD72J103KX01L
Murata Electronics
GC331BD72J103KX01L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GC331BD72J103KX01L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GC331BD72J103KX01L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 10000PF 630V X7T 1206
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:X7T
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:GC3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:490-13993-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:10000pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Capacitance:10000pF