GC331CD72E683KX03L
Murata Electronics
GC331CD72E683KX03L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GC331CD72E683KX03L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GC331CD72E683KX03L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.068UF 250V X7T 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:X7T
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:GC3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:490-13996-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:0.068µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.068µF