GA0805Y561KXCBP31G
Buy GA0805Y561KXCBP31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0805Y561KXCBP31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 560PF 200V X7R 0805
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:560pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:560pF