GA0805Y561KXCBC31G
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GA0805Y561KXCBC31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0805Y561KXCBC31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 560PF 200V X7R 0805
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:GA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:560pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:560pF