G8032M24B-RSR-EM
Mechatronics
G8032M24B-RSR-EM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G8032M24B-RSR-EM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G8032M24B-RSR-EM
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X32MM IP57 24VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.286 lb (129.73g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.290 in H2O (72.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:G8032
RPM:3500 RPM
Operating Temperature:-
Noise:38.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP57 - Dust Protected, Waterproof
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.200A