G8032M12B-RSR-EM3
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G8032M12B-RSR-EM3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G8032M12B-RSR-EM3
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 8 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.286 lb (129.73g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.290 in H2O (72.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:G8032
RPM:3500 RPM
Other Names:1570-1645
Operating Temperature:-
Noise:38.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.260A