G6015E24B-RGR-CC-GB
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G6015E24B-RGR-CC-GB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G6015E24B-RGR-CC-GB
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 60X15.3MM 24VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:15.30mm
Weight:0.059 lb (26.76g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Series:G6015-G
RPM:5200 RPM
Other Names:1570-1619
Operating Temperature:-
Noise:32.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.110A