G1225S12B-FSR-PC
Mechatronics
G1225S12B-FSR-PC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G1225S12B-FSR-PC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G1225S12B-FSR-PC
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.436 lb (197.77g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.070 in H2O (17.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Series:G1225
RPM:1500 RPM
Other Names:1570-1588
Operating Temperature:-
Noise:26.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.130A