G1225M24B-FSR-EM
Mechatronics
G1225M24B-FSR-EM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G1225M24B-FSR-EM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G1225M24B-FSR-EM
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 120X25MM IP57 24VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.434 lb (196.86g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.150 in H2O (37.3 Pa)
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Series:G1225
RPM:2100 RPM
Operating Temperature:-
Noise:33.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP57 - Dust Protected, Waterproof
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.190A