FXMAR2102UMX-F106
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FXMAR2102UMX-F106 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FXMAR2102UMX-F106 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FXMAR2102UMX-F106 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 8MLP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.48 | $0.408 | $0.305 | $0.239 | $0.185 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.65V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 5.5V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 8-UMLP |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-UFQFN |
| Output Type: | Open Drain, Tri-State |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | FXMAR2102UMX-F106CT FXMAR2102UMX_F106CT FXMAR2102UMX_F106CT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 50MHz 8-UMLP |
| Data Rate: | 50MHz |
| Channels per Circuit: | 2 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FXMAR2102UMX-F106, use the request quote form to request FXMAR2102UMX-F106 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FXMAR2102UMX-F106.The price and lead time for FXMAR2102UMX-F106 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FXMAR2102UMX-F106.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

