FXMA2104UMX
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FXMA2104UMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FXMA2104UMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FXMA2104UMX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 12MLP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.27 | $0.26 | $0.25 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.65V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 5.5V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 12-UMLP (1.8x1.8) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 12-UFQFN |
| Output Type: | Open Drain, Tri-State |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | FXMA2104UMX-ND FXMA2104UMXTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 26MHz 12-UMLP (1.8x1.8) |
| Data Rate: | 26MHz |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | FXMA2104 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FXMA2104UMX, use the request quote form to request FXMA2104UMX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FXMA2104UMX.The price and lead time for FXMA2104UMX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FXMA2104UMX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
