FW4604-TL-2W
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW4604-TL-2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW4604-TL-2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW4604-TL-2W |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | MOSFET N/P-CH 30V 6A/4.5A 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.41 | $0.37 | $0.334 | $0.327 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 39 mOhm @ 6A, 10V |
| Power - Max: | 1.8W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | FW4604-TL-2WOSCT |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 490pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 9.1nC @ 10V |
| FET Type: | N and P-Channel |
| FET Feature: | Logic Level Gate, 4.5V Drive |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array N and P-Channel 30V 6A, 4.5A 1.8W Surface Mount 8-SOIC |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 6A, 4.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW4604-TL-2W, use the request quote form to request FW4604-TL-2W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW4604-TL-2W.The price and lead time for FW4604-TL-2W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW4604-TL-2W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

