FW4000027Z
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW4000027Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW4000027Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW4000027Z |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | CRYSTAL CERAMIC SEAM2016 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | MHz Crystal |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) |
| Series: | SaRonix-eCera™ FW |
| Ratings: | - |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Operating Temperature: | - |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Load Capacitance: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Frequency Tolerance: | - |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency: | 40MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Detailed Description: | 40MHz Crystal 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW4000027Z, use the request quote form to request FW4000027Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW4000027Z.The price and lead time for FW4000027Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW4000027Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

