FST-23A-14
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FST-23A-14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FST-23A-14
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 3"
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Termination Style:Completely Exposed Wires on Both Sides
Series:-
Pitch:0.100" (2.54mm)
Other Names:7-1437188-2
Number of Conductors:14
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Length - Exposed Ends:0.125" (3.18mm)
Length:3.000" (76.20mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:14 Position Flexstrip Cable 0.100" (2.54mm) 3.000" (76.20mm)