FSOT1011E25R00KE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FSOT1011E25R00KE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSOT1011E25R00KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FSOT1011E25R00KE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 25 OHM 10% 10W
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.375" W (19.05mm x 9.52mm)
Series:FSOT
Resistance:25 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Flat Oval
Other Names:FSOT10-25
FSOT1011E25R00KE-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Mounting Feature:Flange Braces, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.343" (8.71mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:25 Ohms ±10% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor